salppuri-ala

ORGANISAATIO

Salpausselän kisojen järjestelyistä vastaa Salppuri Oy, jonka omistajia ovat Suomen Hiihtoliitto ry ja Lahden Hiihtoseura ry.

Salpausselän kisat
Urheilukeskus
Salpausselänkatu 8
15110 Lahti

 

 


Pääsihteeri

Tomi-Pekka Kolu

0400 818 611

tomi-pekka.kolu@lahtiskigames.com

Kaupallinen johtaja

Jari Pohjonen

044 987 2107

jari.pohjonen@lahtiskigames.com

Vastaava tuottaja

Jenna Nakari

045 138 2206

jenna.nakari@lahtiskigames.com

Lahden Hiihtoseura

Janne Marvaila

0400 600 852

janne.marvaila@lhs.fi

Projektipäällikkö

Kirsi Hänninen

0500 282 505

kirsi.hanninen@lahtiskigames.com

Kilpailupäällikkö

Tami Kiuru

050 331 7279

tami.kiuru@lahtiskigames.com

Taloushallinto

Anne Lahdelma

045 168 9028

anne.lahdelma@hiihtoliitto.fi

Vapaaehtoiskoordinaattori

Riitta Laakkonen

044 975 4293

riitta.laakkonen@lhs.fi

Mediapalvelut

media@lahtiskigames.com

 

Salppuri Oy
Y-tunnus: 3176721-2
Laskutustiedot